top of page

הקהילה הנוודית הדיגיטלית המתפתחת באי מדיירה פורטוגל

עודכן: 30 בנוב׳ 2021

מה שנתן את הפוש לדבר הבא הטוב הזה , היא מגיפת הקורונה שבאה ולא מוכנה לעזוב אותנו כבר בשקט

ממשלת פורטוגל הבינה את חשיבות עבודה מהבית בתקופה הזאת, ועשתה כל מאמץ כדי לא לעצור את המשק ולאפשר עבודה נוחה גם מהבית עם תנאים מעולים

לפני כשבוע יצא חוק חדש, שאוסר על מנהלים להפריע לעובדים אחרי שעות העבודה, באם זה בהודעות או מיילים, כמובן שזה לא מתייחס לאלה שמחוייביים לענות לבוס מתוקף תפקידם במקום עבודתם, אבל מדובר בצעד ענק ! ובעיקר הרבה יותר שקט נפשי והפרדה בין עבודה לבין החיים האיישים שלנו.


מה שעוד עשתה מגיפת הקורונה (רואים שלא רק דברים רעים קרו...)

בשנת 2020, בין הסגרים השונים, גדל מספר הנוודים הדיגיטליים כשמיליוני עובדים ששוחררו מהמשרד נהרו למדינות זרות כדי לעבוד מרחוק. אבל, כאשר משרדים דורשים מהעובדים שלהם בחזרה, וכבר חשבו האם זה יהיה הסוף של הנווד הדיגיטלי?

יותר ויותר גולים הם נוודים דיגיטליים: פרילנסרים, יזמים או עובדים עם בוסים גמישים שצריכים רק מחשב נייד לעבוד מאיפה שהם רוצים. והם רוצים לעבוד ממקום כלשהו עם איכות חיים טובה.

בין אלה שמתחברים למחשבים ניידים בחללי העבודה המשותפים של נכסים הם מעצבים גרפיים, מנהלי מודעות, תזונאים, מהנדסים, מנתחי נתונים ומשווקים דיגיטליים וכו'

והביקוש לחללי העבודה המשותפים והחיים המשותפים שגדל פי 10 מאז התקופה הזו בשנה שעברה

וכאן פורטוגל נכנסת שוב לתמונה ומגדילה ראש, מיקום הרי כבר יש, והוא מושלם

הכירו את הפרויקט כפר נוודים דיגיטלי

 

עד סוף יוני, מדיירה קיבלה 3,000 נוודים דיגיטליים במסגרת פרויקט בפיילוט שתוכנן למשך שישה חודשים והכניס את האי לפיו של העולם והציב אותו בטופ 10 של היעדים הטובים בעולם למבקרים מסוג זה.

בתחילת ספטמבר 2020 היו באי 500 נוודים, ומאז תחילתה של "הרפתקה" זו שקודמה על ידי הממשלה האזורית של מדיירה והסטארט-אפ מדיירה, האי קיבל 8,500 נוודים מ-105 מדינות.


היוזמה החלה בהשקעה ציבורית של 30 אלף יורו ומשכה במהירות רשת של שותפים שיצרו הצעת שירותים מותאמת למטיילים הללו, שעובדים בזמן שהם מכירים את העולם. רשת זו כוללת קהילות של נוודים דיגיטליים; עסקים מקומיים כגון בתי מלון ובעלי לינה מקומיים; חברות בידור תיירותיות; שירותי קייטרינג; השכרת רכבים; שירותי בריאות, ייעוץ, עורכי דין ועוד. בפונטה דו סול כבר הוקמו שלושה חללי Cowork: John dos Passos Cultural Center, Nini Design Center ו- Hub Remotely @ Hotel Vila Galé.

מזכיר הכלכלה האזורי, רואי ברטו, שיבח ביום שלישי 16.11, את פרויקט כפר הנוודים הדיגיטלי שבוצע באזור האוטונומי של מדיירה, המבסס את שילובם של עובדים נודדים אלו בקהילה המקומית כנקודת מפתח להצלחת הפרויקט. .

והאסטרטגיה שביצעה הממשלה האזורית נתנה עדיפות ליצירת תשתית משלה, לכן תנאי רשת סלולרית מתאימים כך שתתאפשר עבודה מרחוק, כמו גם מחקר של הדרישות של עובדים אלה.

"נוודים מעדיפים מקומות בטוחים וקטנים ומתעדפים איכות חיים", מה שהופך את מדיירה ליעד מועדף לעבודה מרחוק,

"למדירה יש את התנאים לנוודים להרגיש חלק מהקהילה",מעבר לכל הנופים ואטרקציות שהאי מציע
ויזות חברים!

אם בכל זאת אין לכם אפשרות על פי זכאות להוציא אזרחות פורטוגלית, שהיא לכל החיים

אז ויזת עבודה אפשרות מעולה


פורטוגל מעניקה ויזה ל:


  • אנשים המעוניינים לעבוד באופן עצמאי (עבודה מקומית עבור לקוחות פורטוגליים כעובד חוזה)

  • עבודת יזם ,ויזת נווד דיגיטלית אוספת לקוחות ממדינות אחרות ברחבי העולם.

על פי נתוני 2019 שסיפק הבנק העולמי, בסך הכל % 16.9 מהאנשים בפורטוגל הם עובדים עצמאיים או פרילנסרים, מה שמראה כי נתונים כאלה גבוהים יותר בהשוואה לממוצע האיחוד האירופי (% 15.2).

ובניינו, לא רק מדיירה, ליסבון שבכלל החלה עם כל זה בשנת 2009, פורטו, Peniche פניש, Braga בראגה, סגראס Sagres, קוימרה, Coimbra.


ואם כל זה עדיין לא שכנע אתכם לעבור לאחת המדינות הכי יפות והמיוחדות באירופה

מה כן?


https://nomadx.com/

https://digitalnomads.pt/

www.startupmadeira.eu

www.coworkfunchal.com


מקום מקסים שיצא לי להכיר לאחרונה בעיירה בשם Penela הקרובה מאוד לקויברה Coimbra (כ-20 דק') מתאים לנוודים דיגיטליים... וכל מילה מיותרת מול הנוף הזה https://www.uxaparaiso.com/
17 צפיות0 תגובות
bottom of page